09.03.2012 – Slujiri arhiereşti în Mitropolia Olteniei

În Duminica a doua din Postul Sfintelor Paşti, Înalt Preasfinţitul Irineu, Mitropolitul Olteniei va săvârşi slujba Sfintei Liturghii la Paraclisul mitropolitan „Sfântul Prooroc Ilie Tesviteanul” din Craiova.
Înalt Preasfinţitul Gherasim, Arhiepiscopul Râmnicului va sluji la Catedrala arhiepiscopală „Sfântul Ierarh Nicolae” din Râmnicu Vâlcea, Preasfinţitul Nicodim, Episcopul Severinului şi Strehaiei va sluji în Parohia Schela Cladovei din Drobeta Turnu Severin, Preasfinţitul Sebastian, Episcopul Slatinei şi Romanaţilor va sluji la Biserica din Parohia Studina, judeţul Olt, iar Preasfinţitul Emilian Lovişteanul, Episcop vicar al Arhiepiscopiei Râmnicului va sluji la Mânăstirea Cozia din judeţul Vâlcea.