23.02.2011 – "Planificari strategice in Serviciile Sociale"

Relatari

 

 
„Planificare Strategică în Serviciile Sociale”

 

În perioada 21-23 februarie, Mănăstirea Tismana, a găzduit, cu binecuvântarea Înalt Preasfintitului Acad. Dr. Irineu, Arhiepiscopul Craiovei şi Mitropolitul Olteniei, cursul pe tema „Planificare Strategică în Serviciile Sociale”. Au participat: preoţi cu activitate în domeniul social din eparhie, reprezentanţi ai ONG – urilor patronate de Arhiepiscopia Craiovei (Asociaţia Vasiliada, Asociaţia Vasiliada – filiala Tg.Jiu, Fundaţia „Cuvântul care zideşte” şi Asociaţiei Studenţilor Creştini Ortodocşi), precum şi specialişti în domeniul social (psihologi, asistenţi sociali, instructori educativi) din judeţele Dolj şi Gorj.

Cursurile de la Tismana fac parte din proiectul „Reţea teritorială de furnizori creştini de servicii sociale – parteneri strategici în domeniul incluziunii sociale”, finanţat din Fondul Social European şi implementat în Arhiepiscopiile Bucureştilor, Craiovei şi Iaşilor cu sprijinul Organizaţiei Internaţionale de Caritate Creştin – Ortodoxă (IOCC România), în parteneriat cu Patriarhia Română şi Federaţia Filantropia.