24.02.2011- Lucrarea didactică pentru obţinerea gradului I, la Craiova

Evenimente

Înalt Preasfinţitul Părinte Irineu, Arhiepiscopul Craiovei şi Mitropolitul Olteniei, a condus comisia de evaluare a lucrării didactice pentru obţinerea gradului I cu titlul „Aspecte sociale din Vechiul Testament şi implicaţiile în viaţa socială azi şi în educaţie”, semnată de prof. Cornelia Mirela Gheorghe, cadru didactic la Colegiul Naţional „Ştefan Velovan” din Craiova. Evaluarea a avut loc luni, 22 februarie, în cadrul cabinetului de religie al şcolii. Din comisie au mai făcut parte părintele prof. univ. dr. Alexandru Izvoranu, coordonatorul ştiinţific al lucrării, şi părintele Gheorghe Pîrva, inspector de specialitate în cadrul Inspectoratului Şcolar Judeţean Dolj. În urma prezentării, lucrarea a fost punctată cu nota 10. În final, IPS Părinte Irineu a apreciat munca de cercetare depusă de doamna profesoară Gheorge, recomandându-i totodată publicarea lucrării prezentate.