25.02.2011 – Slujiri arhiereşti în Mitropolia Olteniei

In Duminica „Lăsatului sec de carne”, Înalt Preasfinţitul Irineu, Arhiepiscopul Craiovei şi Mitropolitul Olteniei va săvârşi slujba Sfintei Liturghii la Biserica  „Sfântul Gheorghe” din oraşul Segarcea, judeţul Dolj.
  Înalt Preasfinţitul Gherasim, Arhiepiscopul Râmnicului, va sluji la Catedrala arhiepiscopală din Râmnicu Vâlcea.
Preasfinţitul Nicodim, Episcopul Severinului şi Strehaiei, va liturghisi la Catedrala episcopală „Sfântul Gheorghe” din Drobeta Turnu Severin.
Preasfinţitul Sebastian, Episcopul Slatinei şi Romanaţilor, va oficia Sfânta Liturghie la biserica din Parohia Vădăstriţa, judeţul Olt.
PS Emilian Lovişteanul, Episcop vicar al Arhiepiscopiei Râmnicului, va sluji la Biserica „Sfântul Gheorghe-Nord”  din Râmnicu Vâlcea.