06.04.2011 – Conferințe organizate de ASCOR Craiova în Postul Mare

Evenimente

Asociaţia Studenţilor Creştini Ortodocşi din România (ASCOR), filiala Craiova, organizează o serie de conferinţe duhovniceşti în Postul Sfintelor Paşti. Prima va avea loc marţi, 12 aprilie, de la ora 18:00, când Preasfinţitul Sebastian, Episcopul Slatinei şi Romanaţilor, va conferenţia pe tema „De la virtuţile obişnuite la virtutea virtuţilor: Iubirea de vrăjmaşi”. Cea de-a doua conferinţă este programată pentru data de 14 aprilie şi îl are ca invitat pe prof. dr. Pavel Chirilă, care va vorbi despre „Sursa depresiei omului. Cauze spirituale”. Ultima conferinţă va fi susţinută de IPS Părinte Mitropolit Irineu. Toate conferinţele vor avea loc în sala de festivităţi a Căminului preoţesc „Renaşterea”, vizavi de Catedrala mitropolitană „Sfântul Dumitru” din Craiova.