08.04.2011 – Slujiri arhiereşti în Mitropolia Olteniei

Evenimente

       În Duminica a V-a din Postul Mare, Înalt Preasfinţitul Părinte Irineu, Arhiepiscopul Craiovei şi Mitropolitul Olteniei, va săvârşi slujba Sfintei Liturghii la Biserica „Adormirea Maicii Domnului” – Mântuleasa din Craiova.
 Înalt Preasfinţitul Gherasim, Arhiepiscopul Râmnicului, va sluji la Catedrala arhiepiscopală „Sfântul Nicolae” din Râmnicu Vâlcea.
Preasfinţitul Nicodim, Episcopul Severinului şi Strehaiei va liturghisi la Mănăstirea Gura Motrului.
 Preasfinţitul Sebastian, Episcopul Slatinei şi Romanaţilor, va săvârşi Sfânta Liturghie la Mănăstirea Măineşti din oraşul Balş, judeţul Olt.
Preasfinţitul Emilian Lovişteanul, Episcop vicar al Arhiepiscopiei Râmnicului, va sluji la Biserica „Intrarea în Biserică a Maicii Domnului” din Parohia Trăistari, localitatea Ocnele Mari, judeţul Vâlcea.