16.04.2011 – Slujiri arhiereşti în Mitropolia Olteniei

Evenimente

Mâine, în Duminica a VI-a din Postul Mare, a Floriilor, Înalt Preasfinţitul Părinte Irineu, Arhiepiscopul Craiovei și Mitropolitul Olteniei, va săvârşi slujba Sfintei Liturghii la Catedrala mitropolitană „Sfântul Mare Mucenic Dimitrie” din Craiova.             
Înalt Preasfinţitul Gherasim, Arhiepiscopul Râmnicului, va sluji împreună cu Preasfinţitul Episcop Emilian Lovişteanul, Episcop Vicar al Arhiepiscopiei Râmnicului, la Catedrala arhiepiscopală „Sfântul Ierarh Nicolae” din Râmnicu Vâlcea.
 Preasfinţitul Nicodim, Episcopul Severinului şi Strehaiei, va sluji la Paraclisul Catedralei episcopale din Drobeta Turnu Severin.
 Preasfinţitul Sebastian, Episcopul Slatinei şi Romanaţilor, va săvârşi Sfânta Liturghie la biserica Parohiei Dejeşti, comuna Vitomireşti, judeţul Olt.