02.05.2011 – Cercul profesorilor de Religie din judeţul Dolj

Evenimente

Corul Liceului de Artă

Sâmbătă, 30 aprilie, a avut loc la Liceul de Artă „Marin Sorescu” din Craiova, Cercul profesorilor de religie din judeţul Dolj, cu tema „Familia creştină între libertate şi opţiune”. Printre activităţile desfăşurate cu această ocazie s-a numărat şi un filmuleţ despre rolul familiei în societate contemporană, la realizarea căruia au participat elevi de la Liceul de Artă şi de la Centrul „Sfânta Ecaterina” din cadrul parohiei Mântuleasa. Tot în cadrul manifestării, corul Liceului de Artă, dirijat de prof. Eduard Man, a susţinut un miniconcert de muzică sacră, în timp ce o elevă de la clasa a XI-a a interpretat la chitară două melodii pe versurile poetului Adrian Păunescu.
În finalul activităţii, părintele Gheorghe Pârva, inspector de specialitate în cadrul Inspectoratului Şcolar Judeţean Dolj, a premiat elevii care au obţinut rezultate deosebite la Olimpiada de Religie, faza judeţeană.

Adrian Boldişor