24.05.2011 – Participare craioveană la Concursul naţional „Copilul în familie”

Evenimente


Participare craioveană la Concursul naţional „Copilul în familie”


Arhiepiscopia Craiovei a fost reprezentată la faza finală a Concursului naţional de creaţie „Copilul în familie”, care a avut loc în perioada 20 – 21 mai la Bucureşti, de Tania Riviana Stănescu, de la Parohia „Eroii Neamului” din Craiova, pentru secţiunea creaţie literară, şi de Andreea Bianca Breleanu, de la Parohia „Hagi Enuş” din Craiova, la secţiunea creaţie artistică. Cele două participante au fost însoţite la concurs de părintele Vintilă Belcineanu, preot slujitor la Biserica „Hagi Enuş” din Craiova şi de prof. Aurelia Rădoi, cadru didactic pe disciplina Religie la Colegiul Naţional „Elena Cuza” din Craiova.
La final cele două eleve craiovence au primit daruri din partea Preafericitului Părinte Daniel, Patriarhul Bisericii Ortodoxe Române.