29.11.2011 – Slujiri ale ierarhilor din Mitropolia Olteniei de praznicul Sfântului Apostol Andrei

Evenimente

Înalt Preasfinţitul Irineu, Mitropolitul Olteniei şi Preasfinţitul Emilian Lovişteanul, Episcop vicar al Arhiepiscopiei Râmnicului vor face parte din soborul de ierarhi care va săvârşi Sfânta Liturghie, alături de Prea Fericitul Părinte Patriarh Daniel, la Catedrala arhiepiscopală din Galaţi.
Înalt Preasfinţitul Gherasim, Arhiepiscopul Râmnicului şi Preasfinţitul Nicodim, Episcopul Severinului şi Strehaiei vor participa la Sfânta Liturghie săvârşită la Mânăstirea „Peştera Sfântului Andrei” din Arhiepiscopia Tomisului, la invitaţia Înalt Preasfinţitului Teodosie.
Preasfinţitul Sebastian, Episcopul Slatinei şi Romanţilor va sluji la biserica „Cuvioasa Parascheva” din parohia Câmpu Mare, judeţul Olt.