16.12.2011 – Slujiri arhiereşti în Mitropolia Olteniei

Evenimente

 
În Duminica dinaintea Naşterii Domnului, Înalt Preasfinţitul Irineu, Arhiepiscopul Craiovei şi Mitropolitul Olteniei va săvârşi slujba Sfintei Liturghii la Biserica “Sfântul Nicolae – Craioviţa I” din Craiova.
       Înalt Preasfinţitul Gherasim, Arhiepiscopul Râmnicului va săvârşi Sfânta Liturghie la Catedrala arhiepiscopală “Sfântul Nicolae” din Râmnicu Vâlcea, Preasfinţitul Nicodim, Episcopul Severinului şi Strehaiei va sluji la Paraclisul Catedralei episcopale “Sfântul Mare Mucenic Gheorghe” din Drobeta Turnu Severin, Preasfinţitul Sebastian, Episcopul Slatinei şi Romanaţilor va sluji la Mânăstirea Clocociov din municipiul Slatina, iar Preasfinţitul Emilian Lovişteanul, Episcop vicar al Arhiepiscopiei Râmnicului va sluji la Biserica “Sfinţii Arhangheli Mihail şi Gavriil” din Parohia Bălceşti I, judeţul Vâlcea.