13.01.2012 – Slujiri ale ierarhilor din Mitropolia Olteniei în Duminica a 29-a după Rusalii

Evenimente

 
Duminică, 15 ianuarie, Înalt Preasfinţitul Părinte Irineu, Mitropolitul Olteniei va oficia slujba Sfintei Liturghii la Paraclisul mitropolitan „Sfântul Ilie Tesviteanul” din Craiova.
       Înalt Preasfinţitul Părinte Gherasim, Arhiepiscopul Râmnicului va participa la Sfânta Liturghie oficiată la Catedrala arhiepiscopală din Râmnicu Vâlcea, Preasfinţitul Părinte Nicodim, Episcopul Severinului şi Strehaiei va sluji la Biserica „Sfântul Dumitru” din Drobeta Turnu Severin,  Preasfinţitul Părinte Sebastian, Episcopul Slatinei şi Romanaţilor va sluji la Paraclisul episcopal „Sfânta Treime” din Slatina, iar Preasfinţitul Părinte Emilian Lovişteanul, Episcop vicar al Arhiepiscopiei Râmnicului va sluji la Biserica „Naşterea Maicii Domnului” din Parohia Vlădeşti, judeţul Vâlcea.