27.01.2012 – Slujiri ale ierarhilor din Mitropolia Olteniei în Duminica a 17-a după Rusalii

Evenimente

 
Duminică, 29 ianuarie, Înalt Preasfinţitul Irineu, Mitropolitul Olteniei va săvârşi slujba Sfintei Liturghii la Catedrala mitropolitană „Sfântul Dumitru” din Craiova.
       Înalt Preasfinţitul Gherasim, Arhiepiscopul Râmnicului va sluji la Catedrala arhiepiscopală din Râmnicu Vâlcea, Preasfinţitul Nicodim, Episcopul Severinului şi Strehaiei va sluji la Biserica „Sfântul Ilie” din Drobeta Turnu Severin,  Preasfinţitul Sebastian, Episcopul Slatinei şi Romanaţilor va sluji la Biserica „Sfinţii Arhangheli Mihail şi Gavriil” din Parohia Stoieneşti, judeţul Olt, iar Preasfinţitul Emilian Lovişteanul, Episcop vicar al Arhiepiscopiei Râmnicului va sluji la Biserica „Sfinţii Apostoli Petru şi Pavel” din Parohia Fedelşoiu, judeţul Vâlcea.

(Gheorghe Cioiu)