03.02.2012 – Slujiri ale ierarhilor din Mitropolia Olteniei în Duminica a 33-a după Rusalii

Evenimente

 
       Duminică, 5 februarie, Înalt Preasfinţitul Irineu, Mitropolitul Olteniei va săvârşi slujba Sfintei Liturghii la Paraclisul mitropolitan „Sfântul Gheorghe Vechi” din Craiova.
       Înalt Preasfinţitul Gherasim, Arhiepiscopul Râmnicului va sluji la Catedrala arhiepiscopală din Râmnicu Vâlcea, Preasfinţitul Nicodim, Episcopul Severinului şi Strehaiei va sluji la Paraclisul Catedralei episcopale din Drobeta Turnu Severin, Preasfinţitul Sebastian, Episcopul Slatinei şi Romanaţilor va sluji la Biserica din Parohia Izvoarele, judeţul Olt, iar Preasfinţitul Emilian Lovişteanul, Episcop vicar al Arhiepiscopiei Râmnicului va sluji la Biserica „Sfânta Filofteia” din incinta Spitalului Judeţean de Urgenţă Râmnicu Vâlcea.