10.02.2012 – Slujirile ierarhilor din Mitropolia Olteniei în Duminica a 34-a după Rusalii

Evenimente

 
Duminică, 12 februarie, Înalt Preasfinţitul Irineu, Mitropolitul Olteniei va săvârşi slujba Sfintei Liturghii la Catedrala mitropolitană „Sfântul Dumitru” din Craiova.
       Înalt Preasfinţitul Gherasim, Arhiepiscopul Râmnicului va sluji la Catedrala arhiepiscopală „Sfântul Nicolae” din Râmnicu Vâlcea, Preasfinţitul Nicodim, Episcopul Severinului şi Strehaiei va sluji la Biserica „Cuvioasa Parascheva” din cartierul Schela Nouă, Drobeta Turnu Severin, Preasfinţitul Sebastian, Episcopul Slatinei şi Romanaţilor va sluji în Parohia Grojdibodu II, judeţul Olt, iar Preasfinţitul Emilian Lovişteanul, Episcop vicar al Arhiepiscopiei Râmnicului va sluji la Biserica „Sfântul Gheorghe” din Râmnicu Vâlcea.