17.02.2012 – Seri duhovniceşti organizate de ASCOR Craiova

Evenimente

       Asociaţia Studenţilor Creştin Ortodocşi Români (ASCOR), filiala Craiova organizează în fiecare duminică seri duhovniceşti, la care sunt invitaţi preoţi slujitori la parohiile din oraş sau profesori de la Facultatea de Teologie din Craiova. Astfel, duminică, 12 ianuarie, invitatul serii a fost părintele Florin Iliescu, preot slujitor la Biserica Maica Domnului – Dudu, care le-a vorbit studenţilor creştin ortodocşi craioveni pe tema: „Sfinţii, modele de urmat pentru tineri”. Cea de-a treia Duminică din perioada Triodului îl va avea ca invitat pe părintele lector univ. dr. Adrian Ivan, de la Facultatea de Teologie din Craiova. Serile duhovniceşti se desfăşoară la sediul ASCOR Craiova din str. Matei Basarab, nr. 17 bis, vis-à-vis de Catedrala mitropolitană Sfântul Dumitru, cu începere de la ora 19.00.