17.02.2012 – Slujiri ale ierarhilor din Mitropolia Olteniei

Evenimente

 
       Duminică, 19 februarie, Înalt Preasfinţitul Irineu, Mitropolitul Olteniei va săvârşi slujba Sfintei Liturghii la Catedrala mitropolitană „Sfântul Dumitru” din Craiova.
       Înalt Preasfinţitul Gherasim, Arhiepiscopul Râmnicului va sluji la Catedrala arhiepiscopală din Râmnicu Vâlcea, Preasfinţitul Nicodim, Episcopul Severinului şi Strehaiei va sluji la Biserica „Naşterea Maicii Domnului” din Drobeta Turnu Severin,  Preasfinţitul Sebastian, Episcopul Slatinei şi Romanaţilor va sluji la Biserica din Parohia Şerbăneştii de Sus, judeţul Olt, iar Preasfinţitul Emilian Lovişteanul, Episcop vicar al Arhiepiscopiei Râmnicului va sluji la Biserica „Sfântul Pantelimon” din incinta Spitalului Municipal nr. 2, Râmnicu Vâlcea.