24.02.2012 – Slujiri arhiereşti în Mitropolia Olteniei

Evenimente

 
În Duminica Lăsatului sec de brânză, Înalt Preasfinţitul Irineu, Mitropolitul Olteniei va săvârşi slujba Sfintei Liturghii la Catedrala mitropolitană „Sfântul Dumitru” din Craiova.
       Înalt Preasfinţitul Gherasim, Arhiepiscopul Râmnicului va sluji la Catedrala arhiepiscopală „Sfântul Nicolae” din Râmnicu Vâlcea, Preasfinţitul Nicodim, Episcopul Severinului şi Strehaiei va sluji la Biserica „Adormirea Maicii Domnului” din Parohia Şimian, judeţul Mehedinţi, Preasfinţitul Sebastian, Episcopul Slatinei şi Romanaţilor va sluji la Biserica din Parohia Osica de Sus I, judeţul Olt, iar Preasfinţitul Emilian Lovişteanul, Episcop vicar al Arhiepiscopiei Râmnicului va sluji la Biserica „Adormirea Maicii Domnului” din Parohia Predeşti-Pesceana, judeţul Vâlcea.