16.03.2012 – Slujiri arhiereşti în Mitropolia Olteniei, în Diminica Sfintei Cruci

Evenimente

În cea de – a treia Duminică a Postului Mare (a Sfintei Cruci), Înalt Preasfinţitul Irineu, Arhiepiscopul Craiovei şi Mitropolitul Olteniei, va săvârşi Sfânta Liturghie la Mănăstirea „Sfântul Mare Mucenic Gheorghe – Prisaca”, de lângă municipiul Craiova.
Înalt Preasfinţitul Gherasim, Arhiepiscopul Râmnicului va sluji împreună cu Preasfinţitul Episcop vicar Emilian Lovişteanul la altarul Catedralei arhiepiscopale „Sfântul Ierarh Nicolae” din Râmnicu Vâlcea. Preasfinţitul Nicodim, Episcopul Severinului şi Strehaiei, va sluji la Biserica ,,Pogorârea Duhului Sfânt” din cartierul severinean Gura Văii, iar Preasfinţitul Sebastian, Episcopul Slatinei şi Romanaţilor va săvârşi Sfânta Liturghie la Biserica „Sfântul Nicolae”, din oraşul Caracal.