23.05.2012 – Slujiri arhieresti in Mitropolia Olteniei

Evenimente

 
       În ziua praznicului Înălţarea Domnului, Înalt Preasfinţitul Irineu, Mitropolitul Olteniei va săvârşi slujba Sfintei Liturghii şi slujba de resfinţire a Bisericii „Sfântul Mare Mucenic Dimitrie”  din Parohia Giubega, judeţul Dolj.
       Înalt Preasfinţitul Gherasim, Arhiepiscopul Râmnicului va sluji la Biserica „Sfinţii Apostoli Petru şi Pavel” din oraşul Călimăneşti, judeţul Vâlcea, Preasfinţitul Nicodim, Episcopul Severinului şi Strehaiei va sluji în Parohia Lupşa de Jos, judeţul Mehedinţi, Preasfinţitul Sebastian, Episcopul Slatinei şi Romanaţilor va sluji la în Parohia Morunglav, judeţul Olt, iar Preasfinţitul Emilian Lovişteanul, Episcop vicar al Arhiepiscopiei Râmnicului  va sluji la hramul Mânăstirii Neamţ din Mitropolia Moldovei şi Bucovinei.