01.06.2012 – Expoziţie de desene dedicată zilei de 1 Iunie, la Biserica „Sfântul Nicolae – Brânduşa” din Craiova

Evenimente

 
Duminică, 3 iunie, începând cu ora 11.00, în curtea Bisericii „Sfântul Nicolae – Brânduşa” din Craiova va fi organizată o expoziţie de desene dedicată zilei de 1 Iunie – Ziua copilului. Lucrările sunt realizate de către mai multe grupuri de preşcolari din Craiova
     „Desenele care vor fi expuse duminică sunt realizate de către preşcolarii de la Grădiniţa nr. 23, coordonaţi de doamna educatoare Ionica Chiriac, şi de către micuţii de la Grădiniţa 32, coordonaţi de doamnele educatoare Nela Stancu şi Livia Neacşu, care au pregătit o expoziţie de desene având ca temă ziua de 1 Iunie, Ziua Internaţională a Copilului. Expoziţia poate fi vizitată de către toţi credincioşii care doresc să se bucure de aceste lucrări minunate create de către copiii de la grădiniţă”, a precizat preotul Gabriel Sorescu, parohul Bisericii „Sfântul Nicolae – Brânduşa”.
(Gabriela Popescu – Biroul de presa al Arhiepiscopiei Craiovei)