13.07.2012 – Examen de evaluare pentru cântăreţii bisericeşti din Mitropolia Olteniei

Evenimente


Absolvenţii cursurilor de asimilare pentru cântăreţii bisericeşti din Mitropolia Olteniei, organizate în perioada 18 iunie – 12 iulie la Seminarul Teologic “Sfântul Grigorie Teologul” din Craiova, vor susţine astăzi examenul final de evaluare. Examenul va avea loc în faţa unei comisii de specialitate formate din profesorii Victor Şapcă, Cristin Sperlea şi Cristian-Angel Stăiculescu. Cursanţii vor răspunde la întrebări din materiile studiate în perioada de pregătire, rezultalele urmând să fie afişate in după-amiaza aceleiaşi zile. Cursanţii declaraţi promovaţi vor primi o diplomă în baza căreia vor putea să se angajeze pe un post vacant de cântăreţ bisericesc. Cursurile au fost absolvite de peste 40 de persoane din toate judeţele Olteniei (Dolj, Gorj, Vâlcea, Olt şi Mehedinţi).