22.09.2012 – Slujiri ale ierarhilor din Mitropolia Olteniei, în Duminica a 18 –a după Rusalii

Evenimente


           
       Înalt Preasfinţitul Irineu, Mitropolitul Olteniei va săvârşi Sfânta Liturghie şi slujba de resfinţire a Bisericii „Sfântul Mare Mucenic Dimitrie” din Parohia Pocruia, filia Isvarna, judeţul Gorj.
       Înalt Preasfinţitul Gherasim, Arhiepiscopul Râmnicului va sluji, împreună cu Preasfinţitul Episcop vicar Emilian Lovişteanul, la Catedrala arhiepiscopală „Sfântul Ierarh Nicolae” din Râmnicu Vâlcea, Preasfinţitul Nicodim, Episcopul Severinului şi Strehaiei va sluji la Biserica „Sfântul Mare Mucenic Gheorghe” din Parohia Banoviţa, municipiul Drobeta Turnu Severin, iar Preasfinţitul Sebastian, Episcopul Slatinei şi Romanaţilor va săvîrşi Sfânta Liturghie şi slujba de resfinţire a Bisericii din Parohia Cocorăşti, judeţul Olt.

  (Gheorghe Cioiu)