20.10.2012 – Slujiri ale ierarhilor din Mitropolia Olteniei, în Duminica a 23 – a după Rusalii

Evenimente

 
Înalt Preasfinţitul Irineu, Arhiepiscopul Craiovei şi Mitropolitul Olteniei va săvârşi Sfânta Liturghie şi slujba de resfinţire a Bisericii „Sfânta Cuvioasă Parascheva” din Parohia Radoşi, comuna Crasna, judeţul Gorj.   
       Înalt Preasfinţitul Gherasim, Arhiepiscopul Râmnicului va participa la Sfânta Liturghie care va fi oficiată la Catedrala arhiepiscopală din Râmnicu Vâlcea de către Preasfinţitul Episcop vicar Emilian Lovişteanul,  Preasfinţitul Nicodim, Episcopul Severinului şi Strehaiei va sluji la Catedrala episcopală din Drobeta Turnu Severin, iar Preasfinţitul Sebastian, Episcopul Slatinei şi Romanaţilor va sluji în Parohia Jugaru, comuna Optaşi, judeţul Olt

 (Gheorghe Cioiu)