29.11.2012 – Trei posturi de preot vacante, în Protoieriile Craiova Sud şi Târgu Cărbuneşti

Evenimente

Arhiepiscopia Craiovei scoate la concurs, începând cu data de 29 noiembrie 2012, două posturi de preot paroh în Protoieria Târgu Cărbuneşti. Astfel, în Parohia Maghereşti, de categoria III B, cu 200 de familii, fără casă parohială, a fost eliberat postul de preot paroh. Tot postul de preot paroh se scoate la concurs în parohia Vladimir, de categoria II A, cu 350 de familii, fără casă parohială. De asemenea, Arhiepiscopia Craiovei scoate la concurs, începând cu aceeaşi dată de 29 noiembrie 2012, postul de preot III la parohia Sfântul Calinic din municipiul Craiova, Protoieria Craiova Sud. Parohia este de categoria I, are 4700 de familii şi nu dispune de casă parohială.
Persoanele interesate şi care îndeplinesc normele statutare pentru ocuparea acestor posturi pot depune dosarele la Sectorul Cultural al Arhiepiscopiei Craiovei.

Sectorul Cultural al Arhiepiscopiei Craiovei