30.11.2012 – Slujiri ale ierarhilor din Mitropolia Olteniei în Duminica a 31-a după Rusalii

Evenimente


 
       Înalt Preasfinţitul Irineu, Arhiepiscopul Craiovei şi Mitropolitul Olteniei, va săvârşi Sfânta Liturghie la Biserica „Sfinţii Împăraţi Constantin şi Elena” din municipiul Târgu Jiu.
       Înalt Preasfinţitul Gherasim, Arhiepiscopul Râmnicului, va sluji la Catedrala arhiepiscopală „Sfântul Ierarh Nicolae” din Râmnicu Vâlcea, Preasfinţitul Nicodim, Episcopul Severinului şi Strehaiei va sluji la biserica din Parohia Bala, judeţul Mehedinţi, Preasfinţitul Sebastian, Episcopul Slatinei şi Romanaţilor, va săvârşi Sfânta Liturghie şi slujba de resfinţire a bisericii din Parohia Deleni, judeţul Olt, iar Preasfinţitul Emilian Lovişteanul, Episcop vicar al Arhiepiscopiei Râmnicului, va sluji la Schitul Jgeaburi, judeţul Vâlcea.

(Gheorghe Cioiu)