03.12.2012 – Concert caritabil cu Paula Seling, organizat de Asociaţia Vasiliada

Evenimente


Asociaţia Vasiliada, a Mitropoliei Olteniei, organizează cea de-a VI-a ediţie a Concertului caritabil de colinde – „ColinDAR cu Paula Seling”. Evenimentul se va desfăşura marţi, 4 decembrie, începând cu ora 19.00, pe scena Filarmonicii „Oltenia” din Craiova. Cu acest prilej, vor urca pe scenă Paula Seling, Mădălina Amon, Marcus Sucilea, Corul mimico – gestual „Anghelos” şi Grupul Psaltic „Sfântul Mare Mucenic Dimitrie”, al Catedralei Mitropolitane din Craiova, dirijat de prof. Victor Şapcă.
      Invitaţiile se găsesc la Casa de bilete a Filarmonicii Oltenia şi la sediul Asociaţiei Vasiliada, informaţii suplimentare putând fi oferite la numărul de telefon 0251 521 040. Fondurile obţinute în urma acestui eveniment vor fi orientate către Programul de sprijin pentru tinerii cu dizabilităţi, implementat de Asociaţia Vasiliada.