11.12.2012 – Concurs pentru ocuparea postului de preot III la Parohia „Sfântul Mina” din Craiova

Fără categorie

Sectorul Cultural al Arhiepiscopiei Craiovei organizează în perioada 12-13 decembrie 2012, concurs pentru ocuparea postului vacant de preot III la Parohia „Sfântul Mina” din Craiova. Prima probă de concurs va avea loc miercuri, 12 decembrie, începând cu ora 07,30, la Catedrala mitropolitană „Sfântul Mare Mucenic Dimitrie, Izvorâtorul de Mir” din Craiova, acolo unde candidaţii vor săvârşi Sfânta Liturghie, fiind evaluaţi astfel la practica slujirii liturgice. În aceeaşi zi, de la ora 12,00, va avea loc proba scrisă la sediul Centrului eparhial din Craiova. Joi, 13 decembrie, candidaţii vor susţine proba orală a concursului, precum şi susţinerea memoriului de activitate în faţa comisiei de evaluare.

Biroul de presă al Arhiepiscopia Craiovei