21.12.2012 – Slujiri ale ierarhilor din Mitropolia Olteniei în Duminica dinaintea Naşterii Domnului

Evenimente

 
Înalt Preasfinţitul Irineu, Arhiepiscopul Craiovei şi Mitropolitul Olteniei, va săvârşi Sfânta Liturghie la Biserica „Sfântul Proroc Ilie Tesviteanul” din Craiova.
       Înalt Preasfinţitul Gherasim, Arhiepiscopul Râmnicului, va sluji la Catedrala arhiepiscopală  „Sfântul Ierarh Nicolae” din Râmnicu Vâlcea, Preasfinţitul Nicodim, Episcopul Severinului şi Strehaiei, va sluji la Biserica „Sfântul Ilie” din Drobeta Turnu Severin, Preasfinţitul Sebastian, Episcopul Slatinei şi Romanaţilor, va sluji la biserica din Parohia Constantineşti, judeţul Olt, iar Preasfinţitul Emilian Lovişteanul, Episcop vicar al Arhiepiscopiei Râmnicului,  va sluji la Biserica „Sfântul Ioan Botezătorul” din Parohia Mihăieşti I, judeţul Vâlcea. 

(Gheorghe Cioiu)