11. 01.2013: Examen pentru ocuparea a trei posturi vacante de preot în Craiova şi Târgu Jiu

Evenimente

Arhiepiscopia Craiovei organizează examen pentru ocuparea a trei posturi vacante de preot la următoarele Parohii: „Sfântul Calinic Cernicanul” din Craiova – preot III, „Sfântul Nicolae” – Amaradia, din Craiova – preot III şi „Izvorul Tămăduirii” din Târgu Jiu – preot II.
Prima probă de examen va avea loc marţi, 15 ianuarie, de la orele 7,30 şi va consta în săvârşirea Sfintei Liturghii şi evaluarea omiletică, la Catedrala mitropolitană „Sfântul Dimitrie” din Craiova. În aceeaşi zi, de la orele 12,00, candidaţii vor susţine proba scrisă, în sala de festivităţi a Centrului Eparhial din Craiova, pe Strada „Mitropolit Firmilian”, nr. 3. Ultima probă de concurs, evaluarea orală, va avea loc miercuri, 16 ianuarie, de la orele 9,00, în aceeaşi sală de festivităţi a Centrului Eparhial. 
 

Sectorul Administrativ