12.01.2013 – Slujiri ale ierarhilor din Mitropolia Olteniei

Evenimente


       În Duminica după Botezul Domnului (13 ianuarie), Înalt Preasfinţitul Irineu, Arhiepiscopul Craiovei şi Mitropolitul Olteniei, va săvârşi Sfânta Liturghie la Paraclisul mitropolitan „Sfânta Treime” din Craiova.
       Înalt Preasfinţitul Gherasim, Arhiepiscopul Râmnicului, va sluji la Catedrala arhiepiscopală  „Sfântul Ierarh Nicolae” din Râmnicu Vâlcea, Preasfinţitul Nicodim, Episcopul Severinului şi Strehaiei, va sluji în Parohia Titerleşti, judeţul Mehedinţi, Preasfinţitul Sebastian, Episcopul Slatinei şi Romanaţilor, va sluji în Parohia Colibaşi, judeţul Olt, iar Preasfinţitul Emilian Lovişteanul, Episcop vicar al Arhiepiscopiei Râmnicului, va sluji la Biserica „Sfântul Ilie Tesviteanul” din Drăgăşani, judeţul Olt.
 

                                      Gheorghe Cioiu