18.01.2013 – Slujiri ale ierarhilor din Mitropolia Olteniei

Evenimente

În Duminica a 29 – a după Rusalii (20 ianuarie), Înalt Preasfinţitul Irineu, Arhiepiscopul Craiovei şi Mitropolitul Olteniei, va săvârşi Sfânta Liturghie la Catedrala mitropolitană „Sfântul Dumitru” din Craiova.
       Înalt Preasfinţitul Gherasim, Arhiepiscopul Râmnicului, va sluji la Catedrala arhiepiscopală  „Sfântul Ierarh Nicolae” din Râmnicu Vâlcea, Preasfinţitul Nicodim, Episcopul Severinului şi Strehaiei, va sluji în Parohia „Sfântul Ioan Botezătorul – Grecescu” din Drobeta Turnu Severin, Preasfinţitul Sebastian, Episcopul Slatinei şi Romanaţilor, va sluji în Parohia Ianca II, judeţul Olt, iar Preasfinţitul Emilian Lovişteanul, Episcop vicar al Arhiepiscopiei Râmnicului, va sluji la Biserica „Sfinţii Împăraţi Constantin si Elena” din Parohia Vlăduceni, comuna Păuşeşti – Măglaşi, judeţul Vâlcea.
 

                                      Gheorghe Cioiu