26.01.2013 – Slujiri ale ierarhilor din Mitropolia Olteniei

Evenimente


În Duminica a 31 – a după Rusalii (27 ianuarie), Înalt Preasfinţitul Irineu, Arhiepiscopul Craiovei şi Mitropolitul Olteniei, va săvârşi Sfânta Liturghie la Paraclisul mitropolitan „Sfântul Gheorghe Vechi” din Craiova.
       Înalt Preasfinţitul Gherasim, Arhiepiscopul Râmnicului, va sluji la Catedrala arhiepiscopală  „Sfântul Ierarh Nicolae” din Râmnicu Vâlcea, Preasfinţitul Nicodim, Episcopul Severinului şi Strehaiei, va sluji în Parohia „Adormirea Maicii Domnului – Maioreasa” din Drobeta Turnu Severin, Preasfinţitul Sebastian, Episcopul Slatinei şi Romanaţilor, va sluji în Parohia Vârtopu, oraşul Corabia, judeţul Olt, iar Preasfinţitul Emilian Lovişteanul, Episcop vicar al Arhiepiscopiei Râmnicului, va sluji la Biserica „Sfinţii Voievozi” din Parohia Ioneşti II, judeţul Vâlcea.
 

                                      Gheorghe Cioiu