15.02.2013 – Slujiri ale ierarhilor din Mitropolia Olteniei

Evenimente

 
       În Duminica a 17 – a după Rusalii (17 februarie), Înalt Preasfinţitul Irineu, Arhiepiscopul Craiovei şi Mitropolitul Olteniei, va săvârşi Sfânta Liturghie la Mânăstirea Crasna, judeţul Gorj.
       Înalt Preasfinţitul Gherasim, Arhiepiscopul Râmnicului, va sluji la Catedrala arhiepiscopală  „Sfântul Ierarh Nicolae” din Râmnicu Vâlcea, Preasfinţitul Nicodim, Episcopul Severinului şi Strehaiei, va sluji la Biserica „Sfântul Dumitru” din Drobeta Turnu Severin, Preasfinţitul Sebastian, Episcopul Slatinei şi Romanaţilor va sluji Parohia Mărunţei, judţul Olt, iar Preasfinţitul Emilian Lovişteanul, Episcop vicar al Arhiepiscopiei Râmnicului, va sluji la Biserica „Sfântul Ioan Botezătorul” din Parohia Călina, comuna Prundeni, judeţul Vâlcea.
 

                                      Gheorghe Cioiu