22.02.2013 – Slujiri ale ierarhilor din Mitropolia Olteniei

Evenimente


 
În Duminica a 33 – a după Rusalii (24 februarie), Înalt Preasfinţitul Irineu, Arhiepiscopul Craiovei şi Mitropolitul Olteniei, va săvârşi Sfânta Liturghie la Mânăstirea Dealu Mare, judeţul Gorj.
       Înalt Preasfinţitul Gherasim, Arhiepiscopul Râmnicului, va sluji la Catedrala arhiepiscopală  „Sfântul Ierarh Nicolae” din Râmnicu Vâlcea, Preasfinţitul Nicodim, Episcopul Severinului şi Strehaiei, va sluji la biserica din Parohia Baloteşti, judeţul Mehedinţi, Preasfinţitul Sebastian, Episcopul Slatinei şi Romanaţilor va sluji la Biserica „Sfântul Gheorghe” – Ionaşcu din Slatina, iar Preasfinţitul Emilian Lovişteanul, Episcop vicar al Arhiepiscopiei Râmnicului, va sluji la Mânăstirea „Sfinţii Trei Ierarhi” – Gruiul Lupului, comuna Racoviţa, judeţul Vâlcea.
 

                                      Gheorghe Cioiu