02.03.2013 – Slujiri ale ierarhilor din Mitropolia Olteniei

Evenimente


În Duminica a 34 – a după Rusalii (3 martie), Înalt Preasfinţitul Irineu, Arhiepiscopul Craiovei şi Mitropolitul Olteniei, va săvârşi Sfânta Liturghie la Mânăstirea Sadova, judeţul Dolj.
Înalt Preasfinţitul Gherasim, Arhiepiscopul Râmnicului, va sluji la Catedrala arhiepiscopală  „Sfântul Ierarh Nicolae” din Râmnicu Vâlcea, Preasfinţitul Nicodim, Episcopul Severinului şi Strehaiei, va sluji la biserica din Parohia Malovăţ, judeţul Mehedinţi, Preasfinţitul Sebastian, Episcopul Slatinei şi Romanaţilor va sluji la biserica din Parohia Bălţaţi, judeţul Olt, iar Preasfinţitul Emilian Lovişteanul, Episcop vicar al Arhiepiscopiei Râmnicului, va sluji la Biserica „Sfântul Ierarh Nicolae” din satul Gătejeşti, filie a Parohiei Broşteni I, comuna Copăcieni, judeţul Vâlcea.

Gheorghe Cioiu