15.03.2013 – Slujiri ale ierarhilor din Mitropolia Olteniei

Evenimente


       În Duminica Izgonirii lui Adam din Rai (a Lăsatului sec de brânză,  17 martie), Înalt Preasfinţitul Irineu, Arhiepiscopul Craiovei şi Mitropolitul Olteniei, va săvârşi Sfânta Liturghie la Paraclisul mitropolitan Maica Domnului – Dudu din Craiova.

 
       Înalt Preasfinţitul Gherasim, Arhiepiscopul Râmnicului, va sluji împreună cu Preasfinţitul Episcop vicar Emilian Lovişteanul la Catedrala arhiepiscopală  Sfântul Ierarh Nicolae  din Râmnicu Vâlcea, Preasfinţitul Nicodim, Episcopul Severinului şi Strehaiei, va sluji la Catedrala episcopală din Drobeta Turnu Severin iar Preasfinţitul Sebastian, Episcopul Slatinei şi Romanaţilor, va sluji la biserica din Parohia Scorniceşti II, judeţul Olt.

                                      Gheorghe Cioiu