22.03.2013 – Seri duhovniceşti la Biserica Harşu din Craiova

Evenimente


 
       Parohia „Sfinţii Părinţi Ioachim şi Ana” – Harşu din Craiova a demarat începând de astăzi, 22 martie, tradiţionalul program de conferinţe şi meditaţii duhovniceşti, intitulat „Serile Harşu”. Prima întâlnire din Postul Mare îl va avea în această seară ca invitat pe părintele Marin Albu, parohul Bisericii „Sfântul Calinic Cernicanul” din Craiova, care le va vorbi celor prezenţi despre „Domnul Hristos –Viţa cea adevărată”. Întâlnirile sunt organizate de cei doi preoţi slujitori ai parohiei, pr. Viorel Dică, parohul sfântului lăcaş, şi pr. conf. univ. dr. Picu Ocoleanu. Serile duhovniceşti de la Biserica Harşu se vor desfăşura, în fiecare vineri seară, pe întreaga durată a Postului Mare şi vor fi precedate de la ora 17.00 de Taina Sfântului Maslu.

(Diac. Ioniţă Apostolache)