29.03.2013 – Slujiri ale ierarhilor din Mitropolia Olteniei

Evenimente


 
Duminica II-a din Postul Mare (a Sfântului Grigorie Palama)
    
       În Duminica II–a din Postul Sfintelor Paşti (31 martie), Înalt Preasfinţitul Irineu, Arhiepiscopul Craiovei şi Mitropolitul Olteniei, va săvârşi Sfânta Liturghie la  Biserica „Maica Domnului” – Oota, din Craiova.
       Înalt Preasfinţitul Gherasim, Arhiepiscopul Râmnicului, va participa  la slujba Sfintei Liturghii de la Catedrala arhiepiscopală  „Sfântul Ierarh Nicolae”  din Râmnicu Vâlcea, Preasfinţitul Nicodim, Episcopul Severinului şi Strehaiei, va sluji la Mânăstirea Strehaia, judeţul Mehedinţi iar Preasfinţitul Sebastian, Episcopul Slatinei şi Romanaţilor, va săvârşi Sfânta Liturghie şi slujba de resfinţire a bisericii din Parohia Grădiştea, judeţul Olt.

                                                 Gheorghe Cioiu