27.04.2013 – Slujiri ale ierarhilor din Mitropolia Olteniei de praznicul Intrarea Domnului în Ierusalim (Floriile)

Evenimente


 
În ziua praznicului Intrarea Domnului în Ierusalim (duminică, 28 aprilie), Înalt Preasfinţitul Irineu, Arhiepiscopul Craiovei şi Mitropolitul Olteniei, va săvârşi Sfânta Liturghie la Paraclisul mitropolitan „Maica Domnului – Dudu” din Craiova.
       Înalt Preasfinţitul Gherasim, Arhiepiscopul Râmnicului, va sluji, împreună cu Preasfinţitul Episcop vicar Emilian Lovişteanul, la Catedrala arhiepiscopală „Sfântul Ierarh Nicolae” din Râmnicu Vâlcea, Preasfinţitul Nicodim, Episcopul Severinului şi Strehaiei va sluji la Paraclisul Catedralei episcopale din Drobeta Turnu Severin iar Preasfinţitul Sebastian, Episcopul Slatinei şi Romanaţilor, va sluji la Biserica „Sfântul Spiridon” din Parohia Corabia, judeţul Olt.

                                                 Gheorghe Cioiu