20.05.2013 – Slujiri ale ierarhilor din Mitropolia Olteniei de praznicul Sfinţilor Împăraţi Constantin şi Elena

Evenimente


 
       Mâine, 21 mai, de praznicul Sfinţilor Împăraţi Constantin şi Elena, Înalt Preasfinţitul Irineu, Arhiepiscopul Craiovei şi Mitropolitul Olteniei, va săvârşi Sfânta Liturghie la Biserica „Sfinţii Împăraţi” din municipiul Târgu Jiu.
       Înalt Preasfinţitul Gherasim, Arhiepiscopul Râmnicului, va sluji, împreună cu Preasfinţitul Episcop vicar Emilian Lovişteanul, la hramul Mânăstirii Hurezi, judeţul Vâlcea, Preasfinţitul Nicodim, Episcopul Severinului şi Strehaiei, va sluji la hramul Mânăstirii Topolniţa, judeţul Mehedinţi, iar Preasfinţitul Sebastian, Episcopul Slatinei şi Romanaţilor, va sluji la Biserica din Parohia Orlea II, judeţul Olt.

                                                 Gheorghe Cioiu