31.05.2013 – Slujiri ale ierarhilor din Mitropolia Olteniei

Evenimente


În Duminica a V- a după Sfintele Paşti (2 iunie), Înalt Preasfinţitul Irineu, Arhiepiscopul Craiovei şi Mitropolitul Olteniei, va săvârşi Sfânta Liturghie şi slujba de resfinţire a Bisericii „Sfântul Ierarh Nicolae” din Maglavit, judeţul Dolj.
       Înalt Preasfinţitul Gherasim, Arhiepiscopul Râmnicului, va participa la Sfânta Liturghie săvârşită la Catedrala arhiepiscopală „Sfântul Ierarh Nicolae” din Râmnicu Vâlcea, Preasfinţitul Nicodim, Episcopul Severinului şi Strehaiei, va sluji în Parohia Comanda, judeţul Mehedinţi, iar Preasfinţitul Emilian Lovişteanul, Episcop vicar al Arhiepiscopiei Râmnicului, va sluji la Biserica „Cuvioasa Parascheva” din Parohia Băbeni V – Capul Dealului, judeţul Vâlcea.
                                                 Gheorghe Cioiu