14.06.2013 – Slujiri ale ierarhilor din Mitropolia Olteniei

Evenimente


 
       În Duminica a VII – a după Sfintele Paşti (16 iunie), Înalt Preasfinţitul Irineu, Arhiepiscopul Craiovei şi Mitropolitul Olteniei, va săvârşi Sfânta Liturghie şi slujba de sfinţire a Bisericii „Naşterea Sfântului Ioan Botezătorul” din Parohia Piţicu, judeţul Gorj.
       Înalt Preasfinţitul Gherasim, Arhiepiscopul Râmnicului, va participa la Sfânta Liturghie săvârşită la Catedrala arhiepiscopală „Sfântul Ierarh Nicolae” din Râmnicu Vâlcea, Preasfinţitul Nicodim, Episcopul Severinului şi Strehaiei, va săvârşi Sfânta Liturghie şi slujba de resfinţire a Bisericii „Sfântul Mare Mucenic Gheorghe” din Parohia Pluta, judeţul Mehedinţi, iar Preasfinţitul Sebastian, Episcopul Slatinei şi Romanaţilor va săvârşi Sfânta Liturghie şi slujba de resfinţire a Bisericii din Parohia Slăveni, judeţul Olt.                                                                    
 

                                                                              Gheorghe Cioiu