21.06.2013 – Concurs pentru ocuparea postului vacant de preot II, Parohia „Sf Brâncoveni” – Craiova

Evenimente

 
Arhiepiscopia Craiovei scoate la concurs postul vacant de preot II la Parohia „Sfinţii Martiri Brâncoveni” din Craiova, Protoieria Craiova Sud. Examenul pentru ocuparea acestui post va avea loc în ziua de marţi, 25 iunie 2013, după următurul grafic: de la orele 7,30 – proba liturgică şi evaluarea omiletică – la Catedrala mitropolitană „Sfântul Mare Mucenic Dimitrie” din Craiova; de la orele 10,00 – probele orale, iar de la 13,00 – evaluarea scrisă, la Centrul Eparhial al Arhiepiscopiei din Craiova. Tematia pentru examen este afişată pe situl oficial al Arhiepiscopiei Craiovei, la rubrica Numiri/Transferuri, după cum urmează: Teologie Dogmatică, Misiologie, Omilie şi Cateheză – la Posturi Vacante – Tematică Concurs (vezi: https://mitropoliaolteniei.ro/?page_id=6824).