08.07.2013 – A început sesiunea de admitere la Facultatea de Teologie din Craiova

Evenimente


 
Facultatea de Teologie din Craiova deschide, începând de astăzi, sesiunea de înscriere pentru examenul de admitere la specializările Teologie ortodoxă pastorală şi Artă sacră. Perioada de înscriere: 8 – 22 iulie. Candidaţii înscrişi pentru Teologie pastorală vor susţine probele eliminatorii (muzică şi dicţie) în data de 23 iulie, iar în ziua de 24 iulie, vor susţine examenul scris la Teologie Dogmatică. Candidaţii de la Artă sacră au la dispoziţie următorul calendar: 23 iulie – probele eliminatorii, 24 iulie – interviu, 25 iulie – probele practice. Rezultatele vor fi afişate în ziua de 26 iulie.
       Pentru specializarea de Teologie pastorală ortodoxă sunt scoase la concurs 50 de locuri la buget şi 30 la taxă, iar la Artă sacră, 11 locuri pentru buget şi 9 la taxă.
       Detalii suplimentare pot fi obţinute la secretariatul facultăţii sau accesând site-ul teologie.central.ucv.ro
 

Diacon Ioniţă Apostolache