09.07.2013 – Biserica Brânduşa din Craiova derulează programul catehetic „Calea mântuirii”

Evenimente


 
Biserica „Sfântul Nicolae” – Brânduşa din Craiova organizează în lunile iulie şi august a doua ediţie a programului parohial „Calea mântuirii”. În cadrul acestuia, în fiecare miercuri, dupa slujba Acatistului, începând cu ora 19.30, au loc discuţii catehetice pe marginea unor teme propuse în prealabil de credincioşi.
       „Aceste discuţii vin ca răspuns la întrebările pe care enoriaşii le înaintează pe adresa de e-mail a parohiei, parohiabrandusa@gmail.com, de pe care primesc săptămânal „Agenda creştină” editată de parohia noastră. Pogramul catehetic pe care îl derulăm se bucură de mare interes în rândul credincioşilor, inclusiv al tinerilor care au fost prezenţi în număr mare la aceste întâlniri şi se implică activ în cadrul dezbaterilor pe diverse teme teologice şi pe alte teme ce prezintă interes pentru ei”, a spus părintele Gabriel Sorescu, parohul Bisericii Brânduşa.
 

(Gabriela Popescu)