12.07.2013 – Expoziţie de grafică şi pictură realizată de studenţii Facultăţii de Teologie din Craiova

Evenimente


 

       Foaierul Sălii Albastre a Universităţii din Craiova a găzduit joi, ora 17.00, vernisajul expoziţiei de grafică şi pictură “Lucrări de Atelier”. Expoziţia a fost organizată de către studenţii anului I de la specializarea Artă Sacră, din cadrul Facultăţii de Teologie Ortodoxă a Universităţii din Craiova. Sunt expuse lucrări de grafică şi pictură realizate de către studenţi pe parcursul anului universitar 2012-2013.

       Alături de studenţii şi cadrele didactice de la Facultatea de Teologie Ortodoxă, printre participanţi s-au mai aflat cadre didactice de la Liceul de Artă “Marin Sorescu”, precum şi personalităţi craiovene din domeniul artelor plastice. Expoziţia rămâne deschisă publicului până marţi, 16 iulie, în intervalul orar 08.00 – 20.00.

 (Gheorghe Cioiu)