12.07.2013 – Slujiri ale ierarhilor din Mitropolia Olteniei

Evenimente


       În Duminica a  3 – a după Rusalii (14 iulie), Înaltpreasfinţitul Irineu, Arhiepiscopul Craiovei şi Mitropolitul Olteniei, va săvârşi Sfânta Liturghie la Paraclisul mitropolitan „Madona Dudu” din Craiova.
       Înaltpreasfinţitul Gherasim, Arhiepiscopul Râmnicului, va participa la Sfânta Liturghie săvârşită de către Preasfinţitul Episcop vicar Emilian Lovişteanul la Catedrala arhiepiscopală „Sfântul Ierarh Nicolae” din Râmnicu Vâlcea, iar Preasfinţitul Nicodim, Episcopul Severinului şi Strehaiei va săvârşi Sfânta Liturghie la Biserica „Sfântul Ierarh Nicolae” din Haţeg, judeţul Hunedoara, la invitaţia chiriarhului locului, Preasfinţitul Gurie, Episcopul Devei şi Hunedoarei .                                                                    
 

                                                                              Gheorghe Cioiu