17.07.2013 – Examen final pentru absolvenţii cursurilor de cântăreţi bisericeşti de la Seminarul Teologic din Craiova

Arhiepiscopia Craipovei a organizat astăzi, 17 iulie, evaluarea finală a cântăreţilor bisericeşti care au urmat cursurile de asimilare desfăşurate la Seminarul Teologic „Sfântul Grigorie Teologul” din Craiova, în perioada 17 iunie – 13 iulie. Astfel, un număr de 50 de cântăreţi bisericeşti din cuprinsul Mitropoliei Olteniei au fost evaluaţi de o comisie de specialitate formată din profesori de la Facultatea de Teologie din Craiova, la disciplinele: Catehetică – Învăţătura de credinţă ortodoxă, Tipic – Liturgică şi Muzică bisericească. Rezultatele vor fi afişate la sediul Seminarului Teologic din Craiova în cursul acestei săptămâni.

(Gabriela Popescu)