23.07.2013 – Au început examenele de admitere la Facultatea de Teologie din Craiova

Evenimente


 
Facultatea de Teologie din cadrul Universităţii din Craiova organizează sesiune de admitere în perioada 23 – 25 iulie, pentru anul şcolar universitar 2013-2014. Pentru specializarea Teologie pastorală ortodoxă sunt scoase la concurs 50 de locuri la buget şi 30 la taxă, iar la specializarea Artă sacră, 11 locuri la buget şi 9 la taxă.
       Astăzi, candidaţii înscrişi la specializarea Teologie pastorală au susţinut probele eliminatorii (muzică şi dicţie) iar mâine, 24 iulie, vor susţine examenul scris la Teologie Dogmatică. Candidaţii de la specializarea Artă Sacră au la dispoziţie următorul calendar de admitere: 23 iulie – probele eliminatorii, 24 iulie – interviu, 25 iulie – probele pratice. Rezultatele vor fi afişate în ziua de 26 iulie.

(Gh. Cioiu, Gabriela Popescu)